Polski Związek Niewidomych

Koło G L I W I C E

Konsultacje środowiskowe w ramach projektu PO WER „Aktywni niepełnosprawni – narzędzia wsparcia samodzielności osób niepełnosprawnych”
Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych uprzejmie informuje, że do dnia 27 grudnia 2021 r. zbierane są Państwa opinie na temat wypracowywanych w ramach projektu instrumentów w zakresie rehabilitacji społecznej osób z niepełnosprawnością zapewniających im możliwie samodzielne funkcjonowanie w społeczeństwie.
To jedno z działań prowadzonych w ramach realizowanego od dnia 1 października 2020 r. przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w partnerstwie z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i Fundacją im. Królowej Polski św. Jadwigi projektu PO WER pt. „Aktywni niepełnosprawni – narzędzia wsparcia samodzielności osób niepełnosprawnych”.
Na stronie projektu opublikowano opisy poszczególnych instrumentów, a ważne informacje na ich temat przedstawiono w języku migowym oraz tekście łatwym do czytania (ETR).
Ankiety zawierają pytania dotyczące następujących instrumentów:
- Standard usługi Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnością,
- Standard funkcjonowania Warsztatów Terapii Zajęciowej (modyfikacja instrumentu),
- Budżet osobisty,
- Bezpieczna przyszłość - fundusze powiernicze. Mechanizmy wspierające zapewnienie bezpiecznej przyszłości finansowej i majątkowej osób z niepełnosprawnością,
- System wsparcia osób o złożonych potrzebach w komunikowaniu się wymagających wspomagających i alternatywnych metod komunikacji (AAC),
- Asysta prawna jako element systemu wspieranego podejmowania decyzji,
- Mobilny doradca włączenia społecznego.
Ww. ankiety znajdują się pod adresem: http://wlaczeniespoleczne.pl/platforma-konsultacyjna
Do udziału w konsultacjach zapraszamy pracowników samorządowych oraz osoby z niepełnosprawnością, osoby z otoczenia będące lub niebędące członkiem rodziny osoby z niepełnosprawnością, asystentów osobistych osób z niepełnosprawnością, reprezentantów III sektora, pracowników WTZ, pracowników nauki oraz ekspertów w dziedzinie opracowywanych instrumentów.
Więcej informacji na temat projektu znajduje się na stronie internetowej Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych http://www.niepelnosprawni.gov.pl/a,1116,projekt-aktywni-niepelnosprawni-narzedzia-wsparcia-samodzielnosci-osob-niepelnosprawnych oraz projektu http://wlaczeniespoleczne.pl

Licznik Odwiedzin

229601
DziśDziś87
WczorajWczoraj379
W tym tygodniuW tym tygodniu976
W tym miesiącuW tym miesiącu2799
Wszystkie dniWszystkie dni229601