Polski Związek Niewidomych

Koło G L I W I C E

Szanowni Państwo,
Chcielibyśmy zachęcić Państwa do udziału w konkursie IDOL 2022. Prosimy także o umieszczenie w miarę możliwości poniższych informacji na Państwa stronach Internetowych, profilach w mediach społecznościowych itp.

Fundacja Szansa dla Niewidomych z wielką przyjemnością informuje, iż można już zgłaszać kandydatów w tegorocznej edycji konkursu IDOL 2022 dla województwa Śląskiego! Wystarczy wypełnić formularz online dostępny pod poniższym adresem:

www.idol.szansadlaniewidomych.org/p/20

Serdecznie zachęcamy do zgłaszania instytucji i osób, których działalność na rzecz osób z niepełnosprawnością wzroku warto wyróżnić. Czasu jest niewiele. Zgłaszać kandydatury można do 05.06.2022r.

Kilka słów o konkursie IDOL 2022:

Odwiedzili Państwo urząd, który jest przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami wzroku? Uczą się Państwo w szkole czy uczelni, gdzie dba się dostęp do nauki niewidomych i słabowidzących? Państwa firma lub instytucja prowadzi działalność kulturalną, religijną, gospodarczą, finansową, sportową, transportową, rekreacyjną lub podobną, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób z dysfunkcjami wzroku? Znacie redakcję szczególnie wrażliwą na los niewidomych i słabowidzących? Słyszeliście o kimś, kto w swoim życiu prywatnym i zawodowym szczególnie poświęca się na rzecz osób z niepełnosprawnościami wzroku? Wszystkie te instytucje i osoby możecie zgłosić do Ogólnopolskiego Konkursu IDOL w edycji 2022, w następujących kategoriach:

IDOL ŚRODOWISKA – wybitna osoba niewidoma lub słabowidząca, zadziwiająca pracowitością, energią, pomysłowością, osiągnięciami, albo osoba widząca, oddająca Środowisku swoje nieprzeciętne zdolności i czas, przyczyniająca się do emancypacji osób z niepełnosprawnością wzroku, która w wielkim stopniu pozytywnie wpływa na sytuację Środowiska.
MEDIA – przedstawiciel mediów (osoba fizyczna lub prawna), która nadaje, realizuje, tworzy, przygotowuje materiały: filmy, audycje, programy, relacje, artykuły, książki itd. w taki sposób, że ich pełnoprawnym odbiorcą są w sposób nieskrępowany i samodzielny niepełnosprawni wzroku i/lub której materiały omawiają problemy Środowiska.
INSTYTUCJA OTWARTA DLA NIEWIDOMYCH:
* urząd lub pracownik urzędu, który rozumie specyfikę i potrzeby Środowiska i organizuje działanie tak, by urząd był dostępny dla osób z dysfunkcją wzroku;

* placówka edukacyjna (szkoła, uczelnia) lub nauczyciel, wykładowca, szkoleniowiec, dla którego nauczanie niewidomych i słabowidzących jest ważnym elementem procesu kształcenia;

* instytucja lub firma prowadząca działalność kulturalną, religijną, gospodarczą, finansową, sportową, transportową, rekreacyjną itd., świadcząca usługi dla ogółu społeczeństwa tak, żeby osoby z dysfunkcją wzroku mogły z nich korzystać na takich warunkach jak inni obywatele.

Zarówno działalność kandydatów, jak i obiekty, w których pracują, do których mają mieć dostęp obywatele, muszą być dostosowane do potrzeb Środowiska. Podobnie informacje, towary, zbiory, eksponaty itp. przygotowane dla wszystkich odbiorców muszą być dostosowane do potrzeb Środowiska.

Każdy może zgłosić kandydata/kandydatów w powyższych kategoriach.

KONKURS IDOL 2022 jest realizowany w trzech etapach: wojewódzkim, krajowym i światowym. Po zakończeniu głosowania w etapie wojewódzkim i wyłonieniu kandydatów do edycji ogólnopolskiej w każdej z kategorii, rozpocznie się głosowanie ogólnopolskie.

Z poważaniem,

Zespół Fundacji Szansa dla Niewidomych

Fundacja Szansa dla Niewidomych
Tyflopunkt w Katowicach
pl. Grunwaldzki 8-10 lok. 118

Licznik Odwiedzin

235889
DziśDziś87
WczorajWczoraj154
W tym tygodniuW tym tygodniu87
W tym miesiącuW tym miesiącu4418
Wszystkie dniWszystkie dni235889