Polski Związek Niewidomych

Koło G L I W I C E

Integracyjne Stowarzyszenie "Aktywni 50+" w Poznaniu serdecznie zaprasza na warsztaty rekreacyjno-turystyczne w ramach projektu "ŻYJ AKTYWNIE 2022" współfinansowanego ze środków PFRON. Warsztaty będą zorganizowane w Hotelu Łężeczki /adres hotelu: Hotel Łężeczki 1, 64-412 Chrzypsko Wielkie/, znajdującego się w Łężeczkach nad brzegiem Jeziora Chrzypskiego, w odległości 60 km od Poznania. Hotel położony jest w jednym z najbardziej malowniczych zakątków Wielkopolski - wśród lasów i jezior Sierakowskiego Parku Krajobrazowego.

Celem projektu jest zwiększenie sprawności i samodzielności osób niepełnosprawnych poprzez udział w warsztatach rekreacyjno-turystycznych, oraz promowanie ich aktywności poprzez poznanie różnych form aktywności fizycznej.
Warsztaty organizowane będą w sześciu terminach: 8-15.06.2022r., 5-12.09.2022r., 3-10.10.2022r., 12-19.10.2022r., 9-16.01.2023r., 20-27.02.2023r.
Uczestnicy projektu to dorosłe osoby niepełnosprawne w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym, mieszkańcy całej Polski. Szczególny nacisk na osoby powyżej 50 roku życia.
Projekt skierowany jest do osób niepełnosprawnych z rodzajem niepełnosprawności:
1. osoby niewidome i słabowidzące
2. osoby z dysfunkcją narządu ruchu.
3. osoby z obniżoną sprawnością psychofizyczną z powodu chorób somatycznych (z wykluczeniem chorób psychicznych i umysłowych z powodu braku wyszkolonej w tym kierunku kadry) – m.in. nowotwory, cukrzyca, udar mózgu, zawał serca.

Program warsztatów rekreacyjno-turystycznych:

1. Warsztaty rekreacyjne:
- Gimnastyka w wodzie,
- Nordic Walking,
- Gimnastyka rekreacyjna,
- Zajęcia na siłowni,
- Pływanie,
- Boccia,
- Gimnastyka przy muzyce
2. Wycieczka turystyczna
3. Spotkania integracyjne
Organizacja dla uczestników projektu m.in. wieczorku przy muzyce, ogniska, wspólnego śpiewania przy akompaniamencie gitary, gier towarzyskich, turnieju bocci.
4. Spotkanie z prawnikiem
5. Warsztaty dietetyczne

Zakwaterowanie i wyżywienie w Hotelu Łężeczki w pokojach z łazienkami.
Organizator warsztatów zapewnia ubezpieczenie, dojazd autokarem z Poznania do miejsca zakwaterowania w Łężeczkach i z powrotem.

Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, wyrażeniu zgody i podpisaniu przez uczestnika oświadczenia o przetwarzaniu danych osobowych i wykorzystaniu wizerunku uczestnika oraz wypełnieniu ankiety zgłoszeniowej. Osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności wymagające pomocy drugiej osoby, przyjeżdżają z osobistym opiekunem/przewodnikiem.
Udział w zajęciach jest obowiązkowy!

Odpłatność uczestnika wynosi 270,00zł
Numer konta bankowego Santander Bank 33 1090 1854 0000 0001 2216 1245 Integracyjne Stowarzyszenie „Aktywni 50+" ul. Tarnobrzeska 34, 61-354 Poznań
Termin zgłoszenia do wyczerpania wolnych miejsc, ilość miejsc ograniczona, liczy się data zgłoszenia, pierwszeństwo mają osoby, które nie brały udziału w warsztatach w poprzednich edycjach projektu oraz osoby, które ze względu na brak miejsc w edycji 2021/22 nie zostały zakwalifikowane. O zakwalifikowaniu na warsztaty każdy uczestnik zostanie poinformowany mailem lub listownie /prosimy nie dokonywać wpłaty przed otrzymaniem informacji o zakwalifikowaniu do projektu – wpłata nie jest jednoznaczna z zakwalifikowaniem uczestnika!/.
Zgłoszenia przyjmujemy na podstawie przesłanych drogą mailową lub pocztową wypełnionych ankiet i zgód na przetwarzanie danych osobowych (orzeczenia można dosłać po zakwalifikowaniu do projektu).

Zgłoszeń telefonicznych nie przyjmujemy!

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi warsztatami, prosimy o podanie dwóch terminów, które Państwa interesują.
W przypadku pytań prosimy dzwonić po numer 500448331. Informacji udziela Danuta Bogdziel.

WAŻNE!!!
W związku z panującą pandemią koronawirusa, Stowarzyszenie zastrzega sobie zmianę terminów warsztatów. Każdy z zakwalifikowanych uczestników w dniu przyjazdu nie może mieć temperatury ani żadnych objawów wskazujących na stan chorobowy. Informujemy, że przy zmianie przepisów dotyczących uczestnictwa w warsztatach tylko osób zaszczepionych, Stowarzyszenie będzie zobowiązane do ich przestrzegania. Osoby zakwalifikowane, u których przed wyjazdem pojawią się symptomy jakiejkolwiek choroby, powinny zgłosić zaistniałe zdarzenie organizatorom. W takim przypadku beneficjent może skorzystać z innego terminu warsztatów lub na życzenie zostanie mu zwrócona odpłatność w pełnej wysokości.

Licznik Odwiedzin

235894
DziśDziś92
WczorajWczoraj154
W tym tygodniuW tym tygodniu92
W tym miesiącuW tym miesiącu4423
Wszystkie dniWszystkie dni235894