Polski Związek Niewidomych

Koło G L I W I C E

Koło PZN Piekary Śląskie i Kino "Zacisze" zaprasza na film autodeskrypcją odsłuchiwaną przez słuchawki, co pozwala osobom towarzyszącym na oglądamie filmu bez autodeskrypcji z lektorem pl.

Prosimy chętnych na oglądanie z autodeskrypcją o zgłoszenie tlefoniczne lub sms, zapotrzebowania na sluchawki do Pani Anny Kurek, Prezes Koła PZN Piekary Śląskie do piątku 22.10.2021.

Kom. 517 878 407

Cena bliletu dla osób z dysfunkcją i osoby towarzyszącej 13,50 zł.

Informacje o filmie:

Data premiery: 01.10.2021
Produkcja: Portugalia, USA
Reżyseria: Marco Pontecorvo
Gatunek: dramat
Rok produkcji: 2021
Obsada: Harvey Keitel, Goran Visnjic, Joaquim de Almeida, Sonia Braga
Zalecany wiek widza: 12+

Opis filmu:
Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca opowieść o objawieniach fatimskich, które dały siłę milionom chrześcijan.
W czasach Wielkiej Wojny ludzie poszukiwali nadziei. Doświadczyli cudu.
Specjalnie skomponowany do filmu utwór śpiewa ANDREA BOCELLI.
Jest rok 1917. Świat pogrążony jest w mrokach Pierwszej Wojny Światowej. Do małej portugalskiej wioski Fatimy, podobnie jak do tysięcy miejscowości w całej Europie płyną dramatyczne wieści o tysiącach zabitych. Do domów wracają okaleczeni i pozbawieni nadziei weterani. W takich chwilach łatwo o zwątpienie i załamanie. Właśnie w takich okolicznościach troje dzieci z Fatimy doświadcza niezwykłego spotkania. Ich oczom ukazuje się Matka Boża, by przekazać im przepowiednie dla świata. Relacje dzieci z tego wydarzenia spotykają się z wielkim sceptycyzmem zarówno osób świeckich jaki i przedstawicieli Kościoła.
Nikt nie traktuje poważnie dziecięcych opowieści. A jednak wieść o cudownych wydarzeniach w Fatimie roznosi się coraz dalej. Tysiące pielgrzymów przybywają do wioski, a cud fatimski zaczyna odmieniać ich losy, wywierając przemożny wpływ także na instytucję Kościoła i na cały świat.

Licznik Odwiedzin

195259
DziśDziś165
WczorajWczoraj157
W tym tygodniuW tym tygodniu322
W tym miesiącuW tym miesiącu3728
Wszystkie dniWszystkie dni195259