Polski Związek Niewidomych

Koło G L I W I C E

Szanowni Państwo,
Poniżej przesyłam odpowiedź od P. Doroty Habich – Wiceprezes PFRON na moją prośbę o podjęcie działań dotyczących skrócenia okresu zakazu organizowania turnusów rehabilitacyjnych.

Z poważaniem,
Anna Woźniak Szymańska
Prezes Zarządu Głównego PZN

Polski Związek Niewidomych
ul. Konwiktorska 9
00 - 216 Warszawa
tel. 22 831 33 83
tel. 22 831 22 71
e-mail: prezes@pzn.org.pl

„Szanowna Pani Prezes,
odpowiadając na poniższą wiadomość, uprzejmie informuję, iż w dniu 14 maja 2021 r. na stronie https://dziennikustaw.gov.pl/DU/2021/905 opublikowane zostało rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 14 maja 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 905).

Rozporządzenie to znowelizowało paragraf 14 dotyczący realizacji turnusu rehabilitacyjnego finansowanego ze środków PFRON. Zgodnie z nowelizacją do odwołania warunkiem rozpoczęcia rehabilitacji w ramach turnusu rehabilitacyjnego, o którym mowa w art. 10c ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 573), jest negatywny wynik testu w diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 uczestnika tego turnusu z materiału pobranego w terminie nie wcześniejszym niż 4 dni przed terminem rozpoczęcia turnusu rehabilitacyjnego albo zaszczepienie się przeciwko COVID-19. Wymóg ten stosuje się odpowiednio do opiekuna uczestnika turnusu rehabilitacyjnego, jeżeli konieczność jego obecności wynika z wniosku lekarza kierującego osobę niepełnosprawną na turnus rehabilitacyjny.

Podstawą wykonania testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, finansowanego ze środków publicznych dla ww. osób, jest skierowanie wystawione:

1) po dokonaniu przez te osoby zgłoszenia za pośrednictwem formularza udostępnionego przez ministra właściwego do spraw zdrowia na stronie internetowej urzędu obsługującego tego ministra lub
2) przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

Nowelizacja powyższego paragrafu weszła w życie w dniu 15 maja 2021 r.

Z poważaniem
Dorota Habich
Z-ca Prezesa Zarządu ds Programowych
tel. 225055263

www.pfron.org.pl
Profil Facebook
Profil Twitter
al. Jana Pawła II 13
00-828 Warszawa

Treść tej wiadomości jest poufna i prawnie chroniona. Odbiorcą może być jedynie jej adresat z wyłączeniem dostępu osób trzecich. Jeżeli nie jesteś adresatem niniejszej wiadomości, jej rozpowszechnianie, kopiowanie lub inne działanie o podobnym charakterze jest prawnie zabronione i może być karalne. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z siedzibą w Warszawie, Al. Jana Pawła II 13, 00-828 Warszawa. Dane są przetwarzane wyłącznie w celu ustosunkowania się i udzielenia odpowiedzi na Pana/Pani korespondencję, jak również w celu archiwizacji. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do udzielenia Panu/Pani odpowiedzi.
Szczegółowe informacje: https://www.pfron.org.pl/o-funduszu/rodo-w-funduszu/

Licznik Odwiedzin

189336
DziśDziś89
WczorajWczoraj206
W tym tygodniuW tym tygodniu1088
W tym miesiącuW tym miesiącu2059
Wszystkie dniWszystkie dni189336